Spisovatelka Chalupová další román přesunula do Přerov a Penčic

Přerov a jeho místní část Penčice propůjčily tentokrát své kulisy dalšímu románu přerovské spisovatelky Lenky Chalupové. Detektivka nese název Tyrkysové oko a pojednává o rodinných křivdách. Děj se odehrává v konkrétních reáliích, čtenáři se tak mohou přenést do skutečných ulic, přerovských čtvrtí i budov. Kniha vychází zhruba rok po úspěšném románu Ledové střepy.
Šestý román v pořadí vznikal zhruba deset měsíců. Spisovatelka Chalupová, která pracuje jako vedoucí tiskového oddělení přerovského magistrátu, ho začala psát loni na podzim. V červnu jej kvůli tvůrčí krizi chtěla vzdát, nakonec jej dopsala během dvou prázdninových dnů.
I tentokrát využila při psaní místa, které jsou jí dobře známa. „Pohybujeme se po Mostní ulici, která je vstupem do historické části Přerova – a právě tam se odehrává vzpomínková část detektivky. Jedna z hlavních hrdinek žije v panelovém domě na Velké Dlážce, druhá ve staré vile v Předmostí. Část děje se odehrává i ve statku v Penčicích,“ řekla dnes ČTK autorka knihy Lenka Chalupová. Do knihy autorka „vpašovala“ i Základní školu v Předmostí, slíbila to tamním školákům při besedě, syn hlavní hrdinky tak navštěvuje právě jejich školu.
Zajímavostí knihy je podle autorky to, že se odehrává od června do prosince roku letošního roku. A každá kapitola začíná konkrétním datem, kdy se děj odehrává. „Takže jsem musela hlídat konkrétní data a dny – aby vše odpovídalo letošnímu kalendáři,“ doplnila spisovatelka.
Děj knihy se tentokrát točí kolem modrého kamene, který je i v názvu knihy, a křivd z minulosti. Ty ožijí ve chvíli, kdy se hrdinky rozhodnou prodat sošku z tyrkysu, kterou jim ve svém dědictví odkázala jejich babička – prvorepubliková přerovská zlatnice. Čtenář se prostřednictvím knihy vrátí do minulosti rodiny, do 30. let minulého století, kdy v Mostní ulici v Přerově vyráběla šperky ze zlata a z tyrkysu babička hlavních hrdinek.
Tyrkysové oko, které vyjde v polovině října, je autorčinou šestou knihou. Čtyři poslední vydala během čtyř let. Pojítkem románů je mnohdy drsný popis ženského světa a nečekané konce. Loni vyšel román o nevěře s názvem Ledové střepy, jehož dějištěm se stalo středomoravské město Tovačov na Přerovsku. Úspěšné byly i předchozí tituly Pomněnkové matky, Utopená, Vosí hnízda i prvotina Neříkej mi vůbec nic.

Autor: ČTK

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-kulturni-servis/420525/spisovatelka-chalupova-dalsi-roman-presunula-do-prerova-a-pencic.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Napsat komentář